Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim

Poniedziałek, 2019-07-22

Imieniny: Magdaleny, Mileny

XIII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ROZSTRZYGNIĘTY

W sobotę 23 maja br. został rozstrzygnięty XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych .

Finał  odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim. Zwycięzcą został  Michał Jucha ze Szkoły Podstawowej we Wleniu. Dwa kolejne miejsca zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 we Lwówku Śląskim.  Na drugim miejscu sklasyfikowano Kamila Wróblewskiego , a na trzecim - Gabriela Fuławkę.

Uczestnicy konkursu wzięli także udział w warsztatach zatytułowanych „Kryptologia w praktyce”, które przygotował i  przeprowadził uczeń naszego Gimnazjum Sebastian Stopiński (kl. II b).   Podzielił się on swoją wiedzą i pasją zgłębiania metod  szyfrowania.  Opowiedział   o sukcesie matematyków polskich, którzy podczas II wojny światowej złamali szyfr Enigmy.  Dał finalistom  możliwość podejmowania samodzielnych prób rozszyfrowywania i zaszyfrowywania informacji. Podsumowanie konkursu ubarwiła recytacja wiersza „Śmiech” Wisławy Szymborskiej  w wykonaniu  Natalii Szatan ( kl. II b)

Organizatorami XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego  dla uczniów szkół podstawowych konkursu byli: Gimnazjum im. Jana Pawła II i Powiatowe Centrum Edukacji we Lwówku Śląskim. Patronat honorowy nad konkursem sprawowała pani Mariola Szczęsna - Burmistrz Gminy i Miasta.

Oto pełna liczba laureatów:

Imię i nazwisko

Nauczyciel